Цікаві факти

1.У людей голосовий апарат знаходиться нижче в гортані, ніж у інших приматів, наділяючи нас унікальною резонансною системою великого голосового спектра. На жаль, розташування нашого голосового апарату також означає, що ми не можемо одночасно дихати і ковтати, так як це можуть інші тварини. Проте варто згадати, що голосовий апарат не опускається, поки дитині не виповниться 9 місяців, що дозволяє немовлятам дихати під час годування.

2. Китайська мова вважається чемпіоном серед мов світу, нараховуючи 845 000 000 носіїв мови, в 2,5 рази більше, ніж носіїв англійської мови. Цікаво, що англійська мова вважається обов'язковим для всіх учнів у Китаї, починаючи з третього класу. В Америці ж, лише 3 відсотки початкових шкіл і 4 відсотки середніх шкіл пропонують вивчення китайської мови...

3. Однак більше 70 відсотків головних інтернет сторінок в Інтернеті використовують англійську мову, і онлайн користувачі говорять англійською більше, ніж на якій-небудь іншій мові, що робить її світовою загальноприйнятою мовою.

4. Найдовшим словом в нашій мові рахується нікотинамідадениндинуклеотидфосфатгідрин (язик не зломали ). Означає воно якусь хімічну сполуку.

5. Можна сказати, що діти починають вчити мову ще в утробі матері. Так, новонароджені, яким від 3 до 5 днів від народження, що народилися в родині, що розмовляє французькою мовою, як правило, плачуть з підвищуною інтонацією, яка характерна для французької мови, в той час як діти німецькомовних батьків, плачуть з понижаючою інтонацією.

6. Нейронний багаж для розвитку мови дозріває з народження до 3 років. Так, діти, яких позбавили мови до статевої зрілості, наприклад, через ізоляцію або погану поведінку можуть надалі вивчити обмежений запас слів, але не зможуть розвинути здатність скласти осмислені фрази.

7. Іншим ключем до розуміння обробки мови є травми головного мозку. Люди, які отримали травму в області, званій центр Брока, не можуть зробити навіть короткі фрази, що підкреслює важливість цього центру для промови. Також поразка верхньої скроневої звивини може привести до стану відомому як афазія Верніке. При цьому порушенні людина нормально чує, але не розуміє слів. Їй здається, що вона нормально говорить, але насправді все сказане не має сенсу.

8. Іспанська свистяча мова сілбо має всього чотири голосних і чотири приголосних звуки. Її можна почути за кілька кілометрів, і нагадує вона пташиний щебет.

9. Індійська мова жестів є найпоширенішою німою мовою в світі, якою користуються близько 2,7 мільйонів людей.

10.Больше третини з 6800 мов світу знаходиться під загрозою зникнення. Згідно ЮНЕСКО, у 200 мов зараз менше 10 живучих носіїв мови.

11. Найважчою для вивчення мовою в світі вважається баскська мова, якою говорять у північно-західній частині Іспанії і в південно-західній частині Франції. Вона не належить ні до однієї з відомих мовних сімей в світі і має надзвичайно складну структуру слова і словниковий запас.

12. Сомалі - єдина африканська країна, де все населення говорить на одній мові - сомалійській.

13. Тільки в Африці говорять більш ніж на 1000 різних мовах. У багатьох африканських мовах є звук - клацання який вимовляється одночасно з іншими звуками і щоб його вимовити належним чином потрібно вчити мову з дитинства.

14.Папуа-Нова Гвінея є країною з найбільшою кількістю мов. Тут говорять більш, ніж на 850 мовах.

15.В англійській мові є найбільша кількість слів, а саме близько 250 000. Мова Сранан-Тонго є мовою з найменшою кількістю слів - лише 340 слів. Ця мова, основу якого становить англійська, є креольською мовою, якою розмовляють близько 120 000 чоловік в південно-американській країні Сурінам.

16.Найбільш перекладеним документом у світі вважається Загальна декларація прав людини, яка була написана ООН в 1948 році і перекладена на 321 мови і діалекти.

Немає коментарів:

Дописати коментар